טיפול בחרדות
ניצחון בפחד

מהי חרדה?

בעידן בו אנו חיים, תופעת החרדה נפוצה מאוד, יש סביבה תעשיית תרופות ענפה, ומחקרים מראים כי כל אדם חמישי סובל ממנה בשלב זה או אחר בחייו.

באם אנו מגיבים על סכנה אמיתית, חרדה היא טבעית ואף אינסטינקטיבית. עם זאת, מרבית החרדות נובעות מהמחשבות שלנו, ומהפחד כי משהו איום ונורא יקרה, כל אחד והדברים הנתפסים בעיניו כמעוררי חרדה, בין אם הם קשורים לבריאות, מצב כלכלי, מצב חברתי, אסונות טבע, פיגועים ועוד. חרדות אלו אינן רציונאליות בהתחשב בעוצמתן.

חרדות עשויות להופיע בצורות ועוצמות שונות, ומתבטאות החל בחוסר נוחות וכלה בתסמינים כמו דופק מואץ, סחרחורת, רעד בגוף, הזעה ואף עילפון. הבעיה מתחילה כאשר החרדה משפיעה באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו  – תפקוד הורי או חברתי, יכולת לעבוד, יכולת לישון או לאכול, יכולת לצאת מהבית ועוד.

החרדות מופיעות בצורה של התקף – מחשבות שליליות שרצות בראש ללא היכולת לעצור אותן.  מדובר לרוב בתכנים רגשיים שהדחקנו והזנחנו שנים רבות, עד שכבר לא היה לנו מקום להכיל אותם ולכן הם פורצים החוצה בצורה של התקפי חרדה.

הדרך היעילה ביותר לטפל בחרדות אחת ולתמיד היא לעבוד על הרגשות שהובילו לחרדה, במקביל לעבודה על תפיסות ומחשבות, ותוך כדי קבלת כלים להתמודדות עם המחשבות, עד שהם ייעלמו / יופחתו, ויאפשרו לנו לחיות בשלום עם עצמנו.

אז איך מטפלים?

בסופו של יום, החרדה נובעת מהרגשות המודחקים, מתבניות האמונות שלנו, ומהסיפורים שסיפרנו לעצמנו. ניסיוני מראה בבירור כי אין שום סיבה לקבל את החרדות כמצב נתון – אפשר לעבוד על הרגש ואפשר לשנות את הסיפור שרץ לך בראש!

אני כאן כדי להעניק לכם את הידע והכלים לשינוי הזה.

בעזרת מגוון כלים בהם אני משתמשת, ניתן לזהות את המקור הרגשי ואת מערך האמונות והתפיסות אשר הביאו לחוויית החרדה, עוד בפעם הראשונה שהיא הופיעה. לאחר שאנו מזהים, אנו מתחילים לטפל בהם מהשורש, ולאט לאט להיפרד מהם לשלום. במילים אחרות, אנו מנקים את השלילי והלא רציונאלי, ומביאים את הנפש לריפוי.

מדובר בתהליך טיפולי עמוק, שיש לו שלבים חשובים לריפוי מלא. בין הכלים אני משמשת בטכניקות טיפוליות שונות מעולם ה -NLP , התקשור והדמיון מודרך. כמו כן, נעשית עבודה אנרגטית ורוחנית, כי יש לזכור, האדם הוא אישות הוליסטית (שלם) ולא רק רגשית ומנטלית.  

מהו משך הטיפול?

התהליך הטיפולי מכיל בו סדרת מפגשים שבועיים, אך המספר המפגשים משתנה מאדם לאדם, על פי צרכיו וקשייו.
אני ממליצה להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית, ללא התחייבות להמשך, על מנת להגדיר יחד את מטרות התהליך, שלביו ואת אורכו המשוער.

הטיפולים הם בזום או בקליניקה בערד.    

סבטה_מילמן_לוגו_חדש-02

אשמח לעזור לך ולשמוע אותך
בשיחת יעוץ ללא עלות

Scroll to Top